Политичка шизофренија – мислење на еден обичен десничарски гласач

Политичка шизофренија – мислење на еден обичен десничарски гласач

Политичка шизофренија?!
– држиш пресови за изборна измама
– в кафана славиш и примаш честитки за мандати
– се заблагодаруваш на амбасадорите за честитките за “успешните избори”
– преговараш за составување (поточно – за учество) во идната (широка) влада на “северна”
– му се лутиш (и плукаш?!?) по *народот дека не те гласал
И сето ова – во исто време ??

* Политичка шизофренија?!- држиш пресови за изборна измама- в кафана славиш и примаш честитки за мандати- се…

Posted by Благој Македонецот Шаклевски Македонски on Saturday, July 18, 2020

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.