Полицаец застрелан со пет куршуми во Велес

Во близина на велешката црква „Св. Спас“ денеска претпладне со огнено оружје бил повреден 46 годишен полицаец. Портпаролот на ЈЗУ Општа болница, доктор Тодор Јаковлевски за МИА изјавил дека полицаецот се здобил со четири прострелни рани во абдоменот и една во колено.
Тој е вон животна опасност, но поради сериозноста на повредите е пратен на лекување во Хирушките Клиники во Скопје. Од СВР Велес го потврдија настанот и информираа дека се врши истрага за случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.