Полицијата крвнички ги тепа демонстрантите во Белград (видео)

Loading...

Полицијата крвнички ги тепа демонстрантите во Белград. Од она што може да се види полицијата има наредба брутално и по секоја цена да се справи со демонстрантите во Белград.

Во Белград втор ден се одвиваат демонстрации против најавениот полициски час.

Денеска се употребени и борни коли и коњица за да се разбијат демонстрантите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...