Полицијата отстрани лезбејки од GAY PRIDE во Кардиф: ВИДЕО

Полицијата ги отстрани лезбејките од парадата на ГЕЈ ПРАЈД во Кардиф: Момент полицаец им вели на жените критички настроени кон полот да го напуштат маршот на ЛГБТ бидејќи „што и да сте, предизвикувате конфронтација“ со транс групите и нивните поддржувачи…

Видео: Полицијата отстрани лезбејки од парадата на GAY PRIDE во Кардиф:

Полицијата отстрани некои лезбејки од настанот за геј гордост во Кардиф. Еден полицаец рече: „Што и да сте, предизвикувате конфронтација и ќе мораме да ве отстраниме“.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.