„ПОНЕКОГАШ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ДА УМРАМ…“ КЕНДАЛ ЏЕНЕР (25) ЗА ПРВ ПАТ проговори за борбата со тешката ментална состојба

Loading...

Иако има милиони, Џенер нè потсетува дека таа е исто така само човечко суштество.
Американската манекенка Кендал Џенер (25) се отвори за своето ментално здравје во новото интервју за списанието Вог, чија насловна ја краси овој месец.
Имено, познатата манекенка и ријалити sвезда овој пат беше искрена во врска со своите борби со менталното здравје, откривајќи дека понекогаш поради анксиозност се чувствувала „како да умира“.
Супермоделот почнала да доживува силна вознемиреност кога имала само 8 години и не разбирала што и се случува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)


– Се сеќавам дека бев навистина мала, би рекла дека имав 8, 9 или 10 години и имав отежнато дишење и отидов кај мајка ми и и го кажав тоа – се присети Џенер за „Вог“.
Откри дека како што напредувала нејзината кариера, нејзината анксиозност се влошувала.
„Мислам дека прекумерната работа ме извади од контрола“, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)


– Понекогаш чувствувам дека треба итно да ме однесат во болница, бидејќи сметам дека срцето ми откажува, не можам да дишам и ми треба некој да ми помогне. „Понекогаш мислам дека умирам“, рече Кендал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)


И покрај огромното богатство и успех на 25-годишната девојка, Џенер ги потсети гледачите дека таа е само човек.
– Не станува збор за тоа што некој има, туку дека сите имаат чувства – заклучи таа.

loading...