ПО*НО ЅВЕЗДИТЕ ЈА ОТКРИЈА ВИСТИНАТА – ДАЛИ ГЛУМААТ ОР*АЗМ НА СЕТ: Едно правило секогаш се почитува, а во филмовите НЕ СЕ ПРЕКРШУВА!

Порно актерките ја открија вистината – глумат ли оргазам за време на снимањето, а овој факт никој не го очекуваше.

Многумина ги интересира како се одвиваат работите зад сцената кога станува збор за порнографија. Ѕвездите на овој свет неколку пати зборуваа за својата работа, како изгледа еден ден на снимање, но и за најтешките и најчудните сцени. Кога во 2015 година во Кан беше претставен контроверзниот документарен филм за работата на младите девојки во аматерската порно индустрија, многу актерки ја открија вистината за оргазмот.

Со оглед на тоа дека отсекогаш постоело мислење дека порнографијата е насочена кон исполнување на машките фантазии и дека жените не наоѓаат задоволство во тоа, тие откриле колачи со кои можете да забележите дали навистина ја достигнале кулминацијата или не. На прашањето дали глумат оргазам, актерките одговориле вака:

„Лично, се трудам секој оргазам да го направам вистински, сакам искуството да биде реално за гледачите. Ако ништо, барем се трудам да изгледа реално. Најлесен начин да кажам дали сум достигнала кулминација или не е црвенилото. На жените им циркулира крв на лицето и градите. Циркулацијата не може да се лажира“, вели Џена Џ. Рос.

„Најчесто се работи за целосна глума. Под притисок сте, опкружени со светла, камери, луѓе кои ве гледаат, размислуваат за тоа како изгледате… Ако случајно доживеете оргазам, верувајте ми, ќе ги изненади дури и актерките“, откри Бруклин Чејс.

„За мене, за да доживеам оргазам, мора да има еден вид релаксација што доаѓа од емотивната поврзаност. Сексот е добар, сексот е забавен, но колку стареам и колку повеќе имам искуство во оваа индустрија, толку повеќе и повеќе глумам“, објасни Кити.

“Го направив тоа неколку пати. Понекогаш, ако ме задоволува орално, колку што ми е удобно, се чувствувам како да нема да свршам. Тоа е кога глумата ги забрзува работите”, додаде Бруклин Чејс.

“Кога ќе доживеам оргазам во реалноста, тивка сум, а тоа не изгледа многу добро на сцената. Затоа често претерувам со стенкање и воздишки. Понекогаш глумам за да ги доведам работите до крај. Лесно доживувам оргазам, за тоа ми треба партнер кој го сакам“, признала Ники Делано.

„Долго бев со партнер со кој, за жал, морав многу да глумам, речиси секој пат, на крајот се скршив и му ја кажав вистината дека воопшто не ме задоволува во кревет, иако се обидов да му ги дадам вистинските упатства. Мислам дека тој едноставно не се грижеше за моето задоволство, не сакаше да се труди“, изјави Кајла Џејн Денгер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.