Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел

Loading...

Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел

Според информациите се пукало од две возила, по кои полицијата се уште трага. Нема информации за ранети или загинати. На местото на настанот, се пронајдени најмалку десет чаури од Калашников.

Извесен О.И во МВР пријавил попладенво дека од Фолгсваген Пајтон сива боја во негова насока било пукано. Тој на официјалните лица им рекол дека препознал дел од напаѓачите.

Дел од медиумите ја поврзаа оваа престрелка со пукањето во „Палас“ пред неколку месеци.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...