Поправете ја старата облека со неколку едноставни трикови

Loading...

Облеката е суштински дел од секојдневниот живот. Без разлика дали ја сакате високата мода или едноставно се обидувате да изгледате доволно добро за состанок, мора да изберете нешто што ќе го носите секое утро.
Иако интернетот е полн со совети и трикови за облекување, но не сите се корисни. Подолу се прикажани видеа што ќе ви го олеснат облекувањето.
Како да поправите облека?

Треба да ја поправите старата облека? Со овие едноставни трикови лесно ќе ја средите. Ова видео ќе ве научи како да ја смените големината на панталоните и да ги затегнете манжетните на ракавот на вашиот омилен џемпер за само неколку минути.
Како да врзете марама на елегантен начин?

Сакате да изгледате модерно? Носете марама. Ова видео ќе ви покаже како да врзувате марама на многу начини за да ја подигнете вашата дневна комбинација на повисоко ниво.
Разубавете ја старата облека

Ова видео ќе ви покаже неколку едноставни начини како да ја претворите старата и здодевна облека во елегантна. Со едноставни трикови, можете да ја претворите старата облека во нова. На пример, направете елегантно здолниште од стари панталони или направете старата кошула да изгледа сосема нова со еден магичен трик.

loading...
Loading...