Поради компликации од КОРОНА во Гевгелија почина музичарот Васил Ангов

Loading...

Поради компликации од КОРОНА во Гевгелија почина музичарот Васил Ангов

Коронавирусот предизвика компликации од кои синоќа почина гевгелискиот музичар и пејач Васил Ангов (51), познат по фестивалските хитови „Оди адио“, „Премногу ти верував“, „Кому да го дадам срцето“.

Тој последниве неколку години се ограничи на настапи во неговиот град и регионот…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...