Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина кое што требаше да започне на 22 февруари. Нов термин не е сеуште соопштен.
Повеќе за Корона вирусот прочитајте тука
Со оваа одлука властите сметаат дека ќе го сузбијат вирусот.
Исто така и други спортски манифестации масовно се откажуваат во Кина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.