Поради објава на Фејсбук полицијата му заплени БМВ од 350.000 евра

Loading...

Поради објава на Фејсбук полицијата му заплени БМВ од 350.000 евра

Германската полиција на почетокот на февруари започнала истрага и го лоцирала 40-годишниот сопственик во градот Кајзерслаутерн. Оти се разбира нема многу сопственици на вакви возила дури ни во Германија.

Откако возилото е пронајдено сокриено во гаражата веднаш било запленето.

И ова не е крај на проблемите на возачот. Одозгора на се, одземена му е и возачката дозвола.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...