Поради Џејмс Бонд, 32.000 литри Кока-Кола се излеа на улиците: Трикот го измисли Даниел Крег

Loading...

Екипажот на „Нема време да умре“ (No Time To Die) откри дека користеле 32.000 литри Кока-Кола за да ја направат улицата со калдрма помалку лизгава за акробацијата на Џејмс Бонд.

Според шефот на каскадерот, Ли Морисон, финтата е измислена од самиот Даниел Крег, пред неговиот каскадер Пол Едвардс да треба да ја погоди рампата со 60 км на час, да закачи ѕид и да слета на калдрмата. Филмската екипа потроши 55.000 фунти на безалкохолен пијалок со шеќер кој, откако се исуши, остави лепливи траги на калдрмата, пишува NME.

– Потрошив скоро 60.000 евра прскајќи Кока-Кола околу Матера – изјави Морисон за „Тотал филм“ и додаде:

– Прскам Кока-Кола на лизгави површини многу долго во мојата кариера.

loading...