Поранешен европски шампион од Италија во бокс ја загуби битката со КОРОНАВИРУСОТ

Поранешен европски шампион од Италија во бокс ја загуби битката со КОРОНАВИРУСОТ

На 61-годишна возраст, Ангело Ротоли почина во Бергамо, еден од најтешко најпогодените градови во оваа епидемија, а за да биде трагедијата на семејството уште поголема, од коронавирусот починаа и неговата мајка и неговиот брат. Ротоли беше шампион на Италија и Европа во минатото во крузер категорија, а во 1987 година го освои ВБЦ појасот.

Во текот на кариерата имаше 35 борби, а победи во 30, додека запиша и три порази и две нерешни борби.

Денеска актуелно и издвоено по избор на уредникот:

КОРОНАВИРУС: регистрирани 285 заразени и 7 смртни случаи

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар

Ракијата навистина е лек: Кажете им “збогум“ на овие болки

Меси се огласи, играчите прифатија 70 отсто скратување на платите

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.