Порачаа фановите: Не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го задникот

Loading...

Делегациите на сите 43 земји што ќе се натпреваруваат на годинашната „Евровизија 2018“ се веќе собрани во Лисабон, каде што од вчера започнаа и првите проби на сцената во арената „Алтис“.

После вчерашните десет први полуфиналисти од првата полуфинална вечер, утрово први на сцената се „изгубија и пронајдоа“ токму нашите „Ај кју“, кои конечно ги гледаме во полн состав со тапанарот Иво Митковски и придружните вокали Антонија Гиговска, Дина Јашари и Валери Димовска.

Но она што го привлече вниманието е облеката на нашата претставничка и истиот стајлигн доби илјадници коментари под фотографијата објавена од официјалната страна на Евровизија.

А еден од најинтересните гласи „не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го твојот задник“, погледнете.

loading...