Посебно видео за непосакуваното “збогум“: Вардар останува без Игор Карачиќ

Loading...

„Кралот“ на СЕХА-лигата и играч на Вардар, Игор Карачиќ, за жал од следната сезона нема да го гледаме во црвено-црниот дрес и ова натпреварување.
Игор Карачиќ е од самиот почеток на СЕХА-лигата, каде успеа да освои пет трофеи со Вардар.
Дефинитивно и Вардар и лигата губат со неговото заминување, а од медија тимот на СЕХА со посебно видео се збогуваа од ракометниот „моцарт“.

loading...