ПОСИЛНA ОД БЕТОНСКA МЕШАЛКА: Најпознатата тверк-танчерка има изненадување, не сакате да го пропуштите овој профил!

Loading...

Да, ова е најпознатата тверк-танчерка, Сара Зајферт (21), која се здоби со популарност во една ТВ емисија во 2017 година, иако жирито не беше на нејзина страна.
Наскоро доби неколку настапи во ноќни клубови и видеоспотови, а нејзините жешки танцови настапи го запалија интернетот, па Сара за рекордно време стекна многу верни обожаватели и следбеници, поточно повеќе од 75 и пол илјади луѓе.


Сара сега сака да го направи тверкингот уште попопуларен, поради што започна курсеви за твиркување што ги води онлајн.
Заинтересираните кои сакаат да ја совладаат вештината за „мешање“ со задникот, можат да ги најдат сите информации на врската во описот на нејзиниот профил на Instagram.

Минатата година талентираната Вуковарка со тверк го воодушеви светски познатиот музичар Шон Пол, кој го сподели своето видео на неговиот профил.

loading...