Поскапуваат бензините, одлучи РКЕ

Поскапуваат бензините, одлучи РКЕ

Ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до 1,5 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со оваа одлука се зголемуваат на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,23 отсто.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 58 денари. Дизелот ќе чини 50 денари по литар.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.