Поскапуваат горивата на полноќ! Имате време да наполните

Loading...

Поскапуваат горивата на полноќ! Имате време да наполните

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Цените во просек се зголемуваат за 1,46%.

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, поскапуваат за 1 денар и новите цени се: ЕУРОСУПЕР БС-95 – 67.00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 – 69.00 ден/литар.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапува за половина денар и ќе се продава за 58,50 ден/лит.

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...