ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ: Познато кога ќе биде погребана Јулија Портјанко

Loading...

Македонија од вчера е во шок по веста за смртта за екс ракометната репрезентативка Јулија Николиќ (Портјанко).
Дел од медиумите објавуваат дека последниот поздрав е закажан за утре. Погребот ќе биде на градските гробишта „Бутел“ во 11 часот, а од 10 часот е предвидена комеморација во капелата во „Бутел“.
Николиќ (38) почина пред два дена, вечерта околу 22 часот и немала претходни здравствени проблеми. Според првичните информации срцев удар е причина за смртта.
Во кариерата дресот на македонската репрезентација го носеше на скоро 190 натпревари.

loading...