Последната фотографија само пет дена пред трагедијата на која не ни помисли сопругата на Шабан дека ќе биде вдовица завиена во црно

Loading...

Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа минатата недела во Германија, откако во автомобилот на пејачот налета пијан возач кој немал дозвола.
Но, само пет дена пред трагичната смрт неговата миленичка Илда Шаулиќ сподели фотографија со нејзината мајка и сестра.

 

View this post on Instagram

 

Family ❤️

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on


-Семејство, ја именува фотографијата Илда.
Насмеаната сопруга на Шаулиќ ни на сон не можеше да замисли што ја очекува само пет дена по оваа фотографија и дека ќе биде завиена во црно.
Ниту една од трите миленички се уште не може да се опорават од тагата и болката која им ја нанесе пејачот, пишуваат српските медиуми.

loading...
Loading...