Последните зборови на убиениот навивач во Бразил: Не пукај, те молам!

Loading...

Шпанскиот весник „Марка“ денес објави видео на кое се гледа како полицаецот го убива навивачот на Ланус минатиот понеделник.
На снимката се гледа како еден полицаец го турка навивачот во збрката која настана пред стадионот Естудијантес де ла Плата, а потоа другиот полицаец пука во него и го убива. Последните зборови на навивачот се „ Не пукај, те молам!“. Мечот помеѓу Естудијантес и Ланус беше прекинат откако се прошири веста за убиениот навивач, а ќе се одигра денес.Шпанскиот весник „Марка“ денес објави видео на кое се гледа како полицаецот го убива навивачот на Ланус ми

loading...
Loading...