Последните податоци за коронавирусот во Србија, починати уште 9 лица

Loading...

Во последните 24 часа, вкупно 6.251 лица биле тестирани во Србија, од кои 236 се новозаразени со вирусот  (3,77 проценти).

За жал, уште 9 починале, а има и 106 пациенти на респиратори.

Регистрирани се вкупно 28.099 потврдени случаи. Досега се тестирани вкупно 747.324 лица.

Вкупниот број на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 641. Во моментов, хоспитализирани се вкупно 2.999 лица.

loading...