ПОСЛЕ РАСПРАВИЈА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА И ЈА ИСЕКОЛ НА 35 ПАРЧИЊА! Нејзините родители биле против нивната врска

Афтаб Амен ја убил својата девојка по расправија, па ја распарчил.

Еден човек е обвинет дека ја задавил својата девојка пред да го распарчи нејзиното тело на 35 парчиња и да ги фрли нејзините останки. Афтаб Амен Понавала (28) ја нападнал својата девојка Шрада Валкар (26) на 18 мај, откако тие имале жестока расправија, соопшти полицијата. Се верува дека потоа го исекол нејзиното мртво тело и ги фрлал остатоците парче по парче 18 дена во шумата Мехраула во Делхи.

ПОСЛЕ РАСПРАВИЈА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА И ЈА ИСЕКОЛ НА 35 ПАРЧИЊА! Нејзините родители биле против нивната врска

Полицијата соопшти дека обвинетиот секое утро во 2 часот наутро патувал на местото за да ги отстрани деловите од телото откако ги чувал во фрижидер.

„Двојката се заљубила додека работеле во Мумбаи и дошле во Делхи кон крајот на април и се соочи со семејна осуда. Пријавениот го чувал телото на жената во фрижидер и го преместувал во неколку наврати“, изјави полицискиот претставник Анкит Чаухан.

26-годишниот Шрада работел во телефонски центар во Мумбаи кога се сретнале, пренесува NDTV. Почнале да излегуваат и се преселиле заедно, но биле принудени да се преселат во Делхи кога нивните семејства не ја одобрувале нивната врска. Во септември, пријателката на Шрада му пришла на братот на жртвата кога таа тврдела дека нејзиниот телефон бил исклучен 2 месеци, според извештаите. Исто така, нема ажурирања на ниту една од нејзините профили на социјалните мрежи.

Во ноември, таткото на жртвата, Викаш Мадан Вокар, поднесе случај на исчезнато лице во полицијата во Мумбаи. Случајот потоа бил префрлен на полицијата во Делхи, откако нејзиниот татко рекол дека се сомнева во вмешаноста на Афтаб во нејзиното исчезнување. На 8 ноември, нејзиниот татко пристигнал во станот за да ја најде вратата заклучена и и рекол на полицијата дека се плаши дека неговата ќерка била киднапирана и дека Афтаб често ја тепал.

Тој потоа е уапсен само неколку дена подоцна, пред полицијата да каже дека го признал убиството – кажувајќи им како ја убил Шрада и го отстранил нејзиното тело. Полицијата потврди дека останките се откриени во шумата Мехраули, но не соопшти дали се работи за луѓе. Полицијата не го нашла ножот за кој исто така се вели дека бил употребен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.