После 14 години еден од најдобрите пријатели на Тоше се реши да прозборе за несреќната ноќ

Loading...

Многумина во саботата се сеќаваат на денот пред 14 години кога од овој свет замина нашата најголема музичка ѕвезда која сме ја имале до сега, големиот Тоше Проески.

Светската и македонска легенда Тоше Проески остави траен белег на музичката сцена, остави безброј хитови, кој вртат и ќе вртат уште многу години. Многу генерации израснаа со неговите хитови, салите и плоштадите беа полни на неговите настапи, беше миленик на цел Балкан, но и пошироко.

На тoj ден посебно се присетуваат на него, а после 14 години неговиот голем пријател Сретен пред камерите на ,,Бекстејџ“ се одлучи да прозбори и си ја отвори душата за таа кобна ноќ.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...