Посни бомбици со суво овошје

Loading...

Одличен брз рецепт со кој ќе направите посни колачиња што ќе им се допаднат на сите.
Потребни состојки:
6 лажици суво грозје или брусница
4 суви смокви
6 урми
4 лажици мелени бадеми
2 лажици какао
1 лажица лимонов сок


Начин на подготовка:
Состојките – сувото грозје, смоквите, урмите, бадемите, какаото и лимоновиот сок ставете ги во блендер и изблендирајте.
Навлажнете ги рацете и од смесата направете бомбици. Потоа извалкајте ги во малку какао и вашиот десерт е готов.

loading...