Посни корпички со ајвар

Loading...

Вкусни ајвар корпички како солено посно предјадење…
СОСТОЈКИ:
250 гр брашно
1 лажичка прашок за печиво
1 лажичка сол
100 мл масло
100 мл кисела вода
2 лажици ајвар
ајвар за фил


Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

loading...