Постојано слушаме за предавници па да прашаме. Што разговарале Филипче и Николоски кои се сликани заедно?!

Кој е предавникот? Кој соработува со СДСМ? Инаку, за врска на СДСМ е Филипче, а за врска на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вели Стевчо Јакимовски во денешната епизода на Тешки Муабети.

Легитимно прашање е да и се објасни на јавноста за што разговараат Филипче и Николовски,. Во јавноста се напаѓаат и народот го антагонизираат. Луѓето се влезени во ровови и се заратија. Очи си извадија. Додека они гајле немаат.

Официјално не кријам со кого се среќавам со Ковачевски, имам официјален разговор, што кажаа Николовски и Филипче?

Сè уште не може да се демантира она што го кажавме во претходната емисија дека ни требаат само уште неколку поддржувачи за уставни измени, вели Јакимовски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.