Постојат луѓе кои едноставно не сакате да ги погледнете? Хороскопот открива зошто!

Секој хороскопски знак може да се пофали со одлично согласување со некого, но има и такви кои едноставно не можеме да ги поднесеме. Ако само малку размислите кој знак се вашите најдобри и најмили пријатели и кои едвај ги гледате со очи, ќе разберете колку е во право овој хороскоп.

Овен
Претставниците на овој знак едноставно мразат здодевни луѓе. Овенот е полн со енергија и спокојство според хороскопот. Овој хороскопски знак не може да комуницира со бавни, пасивни и мрзливи луѓе. Затоа Овенот постојано се расправа со Близнаците.

Бик
Овој знак е многу сериозен, бескомпромисен и одговорен како личност која, изненадувачки, не може да толерира луѓе како нив. Бикот сака добра волја и можност да ги поддржува другите. Овој хороскопски знак не може да издржи никого во знакот на Јарец. Ова е затоа што Јарците обожаваат пари, а алчноста ги заслепува.

Близнаци
Близнаците се весели, немирни и безмилосни луѓе кои лесно можат да паднат во депресија. Близнаците се обидуваат да избегнат друштво на тажни луѓе. Тешко е за типичните Близнаци да се дружат со досадни и мрачни Риби.

Рак
Раковите се премногу мирни.Тие сакаат тивка забава, монотон ритам на животот. Не брзаат. За нив непријател број еден е Шкорпија, која е секогаш жива и полна со драма.

Лав
Лавовите се полни со самодоверба. Тие се слободни, храбри и не можат да издржат луѓе кои се исти со нив. Нивниот главен непријател е Девицата, која е подеднакво полна со самодоверба и ароганција. А, Лав верува дека има само еден крал, а тоа е самиот тој.

Девица
Девицата најмногу го мрази хаосот, околу себе и во себе. Таа сака сè да биде како што замислува. Затоа Девицата најмногу ја мрази Водолијата, која сее насекаде безредие и немири.

Продолжува на страна 2 подолу

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.