ПОТВРДЕНО: Сашо Мијалков е позивен на КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

ПОТВРДЕНО: Сашо Мијалков е позивен на КОРОНА ВИРУСОТ

Екс-директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков денеска добил позитивен тест на коронавирус.

Покрај Мијалков, заразена е и неговата сопруга Александра.

Утрово беше соопштено дека поради симптоми на обвинетиот Мијалков се одлага денешното рочиште за Таргет-Тврдина.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...