Потврден трет случај на коронавирус во Шпанија, хотел со 1000 гости ставен во карантин

Хотел во Тенерифе со преку илјада гости е ставен во карантин откако шпанските власти потврдија нов случај на заболен од коронавирус.
Според шпанските медиуми станува збор за италијански државјанин.
Ова е трет случај на заболен од коронавирус во Шпанија.

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.