ПОТРЕСНИ СЦЕНИ ОД ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО: За 3 минути гори цела болница, луѓе преку прозор бегаат за спас

Loading...

На социјалната мрежи објавено е видео од првите моменти од големиот пожар во модуларната ковид болница во Тетово во која 14 лица од кои 12 пациенти и 2 роднини на пациентите го загубија својот живот.
Видеото е снимено од безбедносните камери на тетовската болница, а на него се гледа со каква стравична брзина се шири пожарот и за само 3 минути целата болница е опколена со прстен од оган.

loading...
Loading...