Потрошил цело богатство за да личи на Мајкл Џексон: Погледнете како изгледа ова момче денес

Loading...

За што повеќе да личи на покојниот крал на поп музиката, Мајкл Џексон, 22-годишниот Аргентинец, Лео Бланко минал низ серија тешки и скапи операции на кои досега, според сопствена проценка, потрошил околу 30.000 долари.
Парите ги заработува настапувајќи како имитатор на кралот на попот, а ги троши за да изгледа како него.

Лео досега има единаесет пластични операции. Две биле потребни за да ги корегира ушите, четири зафати на носот, а минал и два третмани со хијалуронска киселина и ботокс за да ги промени јаболчниците. Имал и три липосукции.

 

View this post on Instagram

 

Me da mucha vergüenza pero aquí estoy con 10 años menos #10yearschallenge #michaeljackson #kingofpop #michaeljacksonfan

A post shared by Leo Blanco (@leoblanco1) on


Момчето себе се смета за уметник затоа што привлекол внимание врз себе. Признава дека се што денес прави е резултат на проблеми со самодовербата која ја имал во тинејџерксите денови.
-Никогаш не сум имал многу пријатели на училиште. Мислев дека нешто не е во ред со мене или со моето тело. Одев во теретана, ја бојадисував косата, се за да изгледам подобро. Иако завршив русокосо и мускулесто, моите врсници никогаш не беа заинтересирани за мене. А денес сум опкружен со луѓе кои ги сакам и кои ме сакаат, рекол Лео за Дејли мирор.


Како што вели, на операциите им немало крај. Смета дека требало да мине уште три операции на носот, а верува дека би требал да ја „доработи“ и брадата. Исто така, би сакал да има уште повеќе кренати веѓи, но верува дека тоа може да го направи со обични инекции.

loading...