Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија. Потоа нешто се смени. Што ли е тоа?
Послушајте како вели дека референдумот е неуспешен и никој немал право да го менува името…

Пратеничката Александрова кога говореше дека нема мандат да го промени името на Република Македонија.

Posted by Александар Македонски on Monday, January 7, 2019

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.