Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија

Loading...

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија. Потоа нешто се смени. Што ли е тоа?
Послушајте како вели дека референдумот е неуспешен и никој немал право да го менува името…

Пратеничката Александрова кога говореше дека нема мандат да го промени името на Република Македонија.

Gepostet von Александар Македонски am Montag, 7. Januar 2019

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...