Почина Исидора Бјелица

Српската писателка Исидора Бјелица почина денес, во станот на нејзините родители во Нов Белград.
Информацијата за смртта на Исидора Бјелица ја потврди нејзината сестра.
Исидора Бјелица е родена во Сараево на 10 декември 1967 година, каде завршила средно училиште. Потоа дипломирала на Факултет за драмски уметности во Белград (Катедра за драматургија) и магистрирала на истиот факултет.
Таае автор на повеќе од 40 книги посветени на различни генерации.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.