Почина Роза Томевска, патриот и борец за МАКЕДОНСКАТА КАУЗА

Loading...

Почина Роза Томевска, патриот и борец за МАКЕДОНСКАТА КАУЗА. Бог да ја прости. Голема жал меѓу сите кои ја познаваа и сојузот МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА. Таа маршираше со нас секаде, ни раскажува еден од првенците. Ќе ја паметиме вечно… 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...