Почна и се одложи судењето за скандалот на векот: Карлеуша и Врањеш не се сретнаа

Loading...

Јелена Карлеуша не се појави на суд, бидејќи не поминаа ни 40 дена откако почина нејзината мајка Дивна Карлеуша. ЈК ја доставила умреницата на мајка и и рекла дека тоа е причината поради која нема да дојде на суд.
Рочиштето е одложено и закажано за 22 април. Исто така дивата денеска има снимање за емсијата Ѕвездите на Гранд во кое веќе 4 години е дел од жирито, што веројатно е уште една причина што не се појавила на суд.


Денеска беше закажано првото рочиште во Првиот основен суд на Нов Белград, бидејќи фудбалерот ја тужеше Јелена Карлеуша поради закана со убиство. Како што пишуваат медиумите, Врањеш против Јелена поднел кривична пријава и две тужби, а за отштета бара два милиони.

loading...