Почнувајте го секое утро со оваа напивка: За 2 недели нема да имате ни грам маснотии на стомакот

Loading...

Комбинацијата на овие состојки дава толку моќна напивка што ќе ги стопи сите масни наслаги што ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, ако почувствувате глад, можете да ја пиете и помеѓу оброци.
Состојки:
неколку кругови ананас
неколку листови свежо нане
1 лимон
парче свеж ѓумбир
лажиче мед


Приготвување:
Во блендер ставете ананас и ѓумбир, сето тоа изматете го и на крајот исцедете лимон, додајте сечкано нане и засладете со лажиче мед.
Оваа напивка многу брзо ќе го започне процесот на детоксикација, исфрлање вода и согорување масни наслаги.
Ѓумбирот ја зголемува температурата и така согорува масти. Медот има исто дејство на загревање.
Лимонот и нането ја подобруваат брзината на варењето и согоруваат повеќе калории.
Ананасот е пресудна состојка во оваа напивка, бидејќи содржи ензим броелаин, кој поволно дејствува на слабеењето и има антивоспалително дејство, па го елиминира дуењето на стомакот. Фруктозата што ја содржи во својот состав ќе ви ја намали желбата за благо, а со самото тоа ќе ја намалите и количината на внесени калории.

loading...