Почнува Берлинскиот филмски фестивал

Loading...

Со премиерната проекција на филмот „Грандмастер“ на хонгкошкиот режисер Вонг Кар Ваи во четврток вечер во Берлин започнува 63 меѓународен филмски фестивал.Во рамки на фестивалот што ќе трае до 17 февруари, за награди ќе се натпреваруваат 19 филмови, од високобуџетски холивудски наслови до нови филмови на европските филмски ветерани.Според најавите, на берлинскиот црвен ќилим ќе се појават Леонардо ДиКаприо, Џереми Ајронс, Клинт Иствуд, Дајан Кругер и Џенифер Лопез.
MakфаксСо премиерната проекција на филмот „Грандмастер“ на хонгкошкиот режисер Вонг Кар Ваи во четврток вечер во Берлин започнува 63 меѓ

loading...
Loading...