ПОЧУВСТВУВАЈТЕ КАКО САЛОТО ИСЧЕЗНУВА! Пијалок со две намирници кој помага само ако се пие во ова време

Loading...

Покрај тоа што им помага на дебелите луѓе да се справат со вишокот килограми, овој домашен „лек“ силно се бори против хипертензијата и болестите на кардиоваскуларниот систем.
Домашните природни лекови ретко се комплицирани за подготовка, тие обично комбинираат неколку достапни јадења, а нивните здравствени придобивки се многубројни. Една од нив е комбинација на грејпфрут и мед.
Покрај тоа што им помага на дебелите луѓе да се справат со вишокот килограми, овој домашен „лек“ силно се бори против хипертензија и болести на кардиоваскуларниот систем.
Еве како да го направите овој пијалок …
Состојки:
1 голем зрел грејпфрут
1 лажица мед
Значи, летото е зад аголот, ако ви пречат неколкуте вишок килограми, еве што треба прво да направите – набавете еден голем, зрел грејпфрут и мед. И двете намирници имаат неверојатни лековити својства бидејќи содржат елементи кои се многу драгоцени за нашето здравје.
Патем, одамна е познато дека грејпфрутот е одличен сојузник на витката линија, скоро и нема диета која го нема на менито. Грејпфрутот содржи пектин, кој помага ефикасно да се отстрани вишокот холестерол од телото, а исто така го нормализира метаболизмот. А, ликопенот е најсилниот природен антиоксиданс кој го штити организмот од атеросклероза и кардиоваскуларни заболувања.
Опасноста кај грејпфрутот е ако се претера со количината. Ако го јадете цел ден, постои ризик да добиете чир. Затоа тука помага медот, чии лековити својства се широко познати. Тој е богат извор на витамини и минерали, а оваа комбинација е особено добра бидејќи медот ги елиминира киселините од грејпфрутот. Пијалокот од грејпфрут и мед може да се користи и од луѓе кои имаат полесна форма на гастроинтестинални проблеми.

loading...
Loading...