По апсењето на Навални хакирана страницата на Руската федерална служба

Loading...

По апсењето на Навални хакирана страницата на Руската федерална служба

Хакери ја нападнаа официјалната веб-страница на Руската федерална служба за извршување затворски санкции (ФЦИЗС).Членовите на оваа служба синоќа го уапсија лидерот на опозицијата Алексеј Навални на московскиот аеродром Шереметјево.

„Веб-страницата е под постојани хакерски напади веќе два часа. Експертите работат на подогнување на сајтот“,цитира ТАСС извор близок на федералната служба, кој рече дека сè уште не е познато од каде се извршуваат нападите на официјалната веб-страница. Службата за односи со јавност на ФЦИЗС претходно објави дека опозиционерот Навални е задржан на пасошка контрола веднаш по вечерашното враќање од Берлин на аеродромот во Москва.

Според очевидци, Навални бил приведен кога пред контролниот влез во Русија го покажал својот пасош на полицијата за време на контролата, а на неговата сопруга Јулија, неговиот портпарол и адвокатот им било дозволено да влезат во Русија.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...