По подолго време, Калиопи сo концерт во Велес

Калиопи на 26 ноември ќе одржи концерт во Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов – Џинот“ во Велес. Ова ќе биде прв концерт на Калиопи во Македонија по подолго време и по бројните концерти што ги одржа изминативе години во регионот.

Концертот на Калиопи ќе се одржи на големата сцена „Петре Прличко“, со почеток во 20.00 часот. Влезниците се во продажба на билетарницата на театарот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.