По позитивниот ковид тест на Роналдо, се огласи Георгина: „Ти си мојата инспирација“

Loading...

Откако беше објавено дека Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот, се огласи неговата девојка, Георгина Родригез.
Таа на Инста строи објави скриншот од видеоразговор со Кристијано и му испрати порака.
-Ти си мојата инспирација, напиша Георгина.


Пораката ја објави откако од португалската репрезентација потврдија дека Роналдо е заразен со коронавирусот.
Тој е во добра здравствена состојба, нема никакви симптоми и веќе е во изолација, а останатите репрезентативци на Португалија се негативни на тестирањето пред утрешнио

loading...