По само 2 дена ново поскапување на бензините!

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 3,00 денари и ќе се продава по цена од 103,50 ден/литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се зголемува за 2,00
денари и ќе изнесува 99,00 ден/литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Мазутот М-1 НС,
не се менуваат.

По само 2 дена ново поскапување на бензините!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.