По студеното утро сончев есенски ден

Денес во земјава времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 9, а дневната од 18 до 26 степени Целзиусови.
И во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе се искачи до 25 степени.
Во понеделник попладне и во вторник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Услови за локален дожд ќе има и во четврток.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.