По третпат во еден месец Меркел повторно се тресеше (ВИДЕО)

И денес додека стоеше до финскиот премиер Анти Рине за време на воените почести по повод неговото доаѓање, германската канцеларка Ангела Меркел е забележана како се тресе и тоа по третпат за еден месец, објави Ројтерс. Како и во претходните два случаи портпаролот на германската Влада рече дека канцеларката Меркел е добро.

Loading...