По хеликоптерската несреќа го прогласија за мртов-Клод Пуел се огласи на Твитер

Loading...

Информациите кои утрово доаѓаат по падот на хеликоптерот на “Лестер“ се контрадикторни. Додека едни велат дека загинал, Клод Пуел, менаџерот на “Лестер“ се огласи на Твитер.
-Ова е трагедија за клубот, во мислите сум со жртвите и нивните семејства. Сакавме да ги спасиме, неверојатно е тоа што се случи и тажен сум. Сакам да кажам дека не бев во хеликоптерот и дека сум добар, напиша Пуел.

 

loading...