По хеликоптерската несреќа го прогласија за мртов-Клод Пуел се огласи на Твитер

Информациите кои утрово доаѓаат по падот на хеликоптерот на “Лестер“ се контрадикторни. Додека едни велат дека загинал, Клод Пуел, менаџерот на “Лестер“ се огласи на Твитер.
-Ова е трагедија за клубот, во мислите сум со жртвите и нивните семејства. Сакавме да ги спасиме, неверојатно е тоа што се случи и тажен сум. Сакам да кажам дека не бев во хеликоптерот и дека сум добар, напиша Пуел.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.