Прави чуда: Почнувајте го секое утро со оваа напивка и за 14 дена нема да имате ни грам сало на стомакот!

Loading...

Ако ја направите оваа едноставна промена и го почнувате утрото со оваа напивка наместо со вообичаениот појадок, килограмите брзо ќе почнат да се топат.
Зеленото смуди најпрво ќе почне да ги топи маснотиите на стомакот, а освен тоа, ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви ја регулира дигестијата. Колку е добро за линијата толку е корисно и за здравјето.
Тајната на овој оброк е во количината овошје и зеленчук кои изобилуваат со витамини, минерали и влакна, кои набабруваат и нѐ држат сити со часови.
Оваа напивка се прави од намирници кои одлично ги разбиваат масните наслаги, а освен тоа имаат и доволна хранлива вредност. Една чаша е доволна за да не чувствувате глад неколку час, а ќе имате енергија за сите активности.


Состојки:
1 лажица јаболков оцет
1 лажица рендан ѓумбир
1 чешне лук
1/2 авокадо
30 г спанаќ
1 лажица мед
1 дланка магдонос
1/2 чаша топла вода

loading...