Празникот Голема Богородица, 28 август – неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица 28 август (недела), е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Празникот Голема Богородица, 28 август – неработен ден за граѓаните од православна вероисповед
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.