ПРВАТА СОПРУГА НА БЕРЛУСКОНИ БЕШЕ ВИСТИНСКА УБАВИЦА: ПО 20 ГОДИНИ БРАК ГО ОСТАВИ ЗА ПОМЛАД, а вака изгледа таа денес

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони почина во 2023 година на 87-годишна возраст. Во текот на годините на неговото присуство на политичката и јавната сцена, го следеа огромни скандали , често поврзани со неговиот љубовен живот.Јавноста секогаш беше заинтересирана за партнерите на Берлускони, а во последните години од неговиот живот тој беше половина век помлад од Марта Фасина , пратеничка од неговата партија.Која е првата сопруга на Силвио Берлускони?Првата сопруга на Силвио Берлускони е убавата Карло Елвира Лусија дел Олио (84), која имала 24 години кога го запознала поранешниот премиер на Италија и за која многу се зборувало поради нејзиниот атрактивен изглед и убавина. Се запознале на трамвајска станица во Милано, си размениле погледи и од тој момент биле неразделни до разводот во 1985 година, со што завршиле нивниот 20-годишен брак.Една година по венчавката ја добија ќерката Марина, која е претседателка на „Фининвест“ и на групата „Арнолдо Мондадори Едитор“. Тие го добија синот Пјер Силвио во 1969 година, кој е извршен потпретседател и директор на групата „Медиасет“.Ја оставил својата прва сопруга за Вероника, која била 20 години помлада , а потоа Карла побегнала во странство поради озборувања.Бракот на Карла и Берлускони падна во криза во 1980 година. Ниту еден не откри зошто се разделиле, но се шпекулираше дека неговата прељуба била причината . Силвио лудо се вљубил во 20 години помладата актерка Вероника Ларио (67), која ја запознал во театар во Милано.Откако се раздели од нејзиниот поранешен сопруг, Карла Елвира се пресели во Англија на неколку месеци за да избега од озборувања . Тие се разведоа спогодбено во 1985 година, иако нивните деца негодуваа на одлуката да се разделат.Првата сопруга на Силвио Берлускони се држеше подалеку од јавноста, иако доби бројни понуди за интервјуа. Нивните деца рекоа дека и покрај се нивните родители останале во пријателски односи.

Пронајдете не на следниве мрежи: