Прва средба на Тошиќ и Врањеш, лице в лице

Loading...

За прв пат по порно аферата на Јелена Карлеуша и познатиот фудбалер која со месеци го тресеше Балканот, се сретнаа Душко Тошиќ и Огњен Врањеш. Шок – средбата се случила на стадионот на “Партизан“, каде и двајцата дошле да го следат дерби натпреварот помеѓу “Црвена Звезда“ и “Партизан“.
Душко дошол со помалата ќерка Ника и се сместил во првата ложа. Друштво им правеле и видно расположените пријатели на Душко. По 15-тина минути на стадионот дошол и Огњен Врањеш со пријателите, кои се сместиле на смо две ложи растојание од нив. Во моментот кога Врањеш седнал на своето место, во целиот тој дел од ложата завладеал молк. Сите гледале на едната, па на другата страна очекувајќи реакција, пренесува извор кој се нашол на лице место.
Набрзо пријателите го известиле Душко дека во негова непосредна близина седи Огњен. Тој не можел да се воздржи, па погледнал натаму. Во тој момент буквално двајцата се погледнале во очи и тоа со таква омраза што се чинело дека ќе се пресметаат без оглед на луѓето кои седеле помеѓу нив, додава изворот.
Како што наведува истиот извор, Врањеш цело време му се смеел во лице, додека Тошиќ не ја скривал нетрпеливоста кон колегата, што јасно се гледало од неговото намуртено лице. Пријателите на Душко дека тој цело време се воздржувал за ќеркичката да не забележи дека е нерасположен, па се трудел да разговара со неа за да го сврти вниманието од соперникот.
Тошиќ стигнал само неколку минути пред почетокот на дербито, а Врањеш пред крајот на првото полувреме. На минување се сретнале, но обајцата се правеле дека не се познаваат. Огњен прв го напуштил стадионот, а по него и Душко, завршува изворот.

 

loading...